Menu

08 lipca 2021

BIOFRIENDLY biodegradowalna szczotka do włosów

BIOFRIENDLY biodegradowalna szczotka do włosów

Co obiecuje producent? Szczotka BioFriendly zrobiona jest ze skrobi roślin kukurydzy i manioku - naturalnych surowców całkowicie biodegradowalnych.   Włókna roślin ulegają glikacji, by uzyskać glukozę. Z powstałej glukozy syntetyzowany jest materiał biodegradowalny. Wytrzymałość zastosowania materiału sprawia, że szczotka nadaje się do profesjonalnej pielęgnacji włosów - z wyjątkiem, by nie suszyć włosów gorącym powietrzem. W naturalnych warunkach produkt ulega biodegradacji w ciągu 5 lat, przekształcając się w dwutlenek węgla i wodę, dzięki czemu został uznany jako przyjazny dla środowiska. Szczotka ma włosie o długości 20 mm - jako jedyny element - wykonano z nylonu. Stanowi 5% masy szczotki, charakteryzuje się elastycznością i wytrzymałością, dzięki czemu doskonale rozczesuje i wygładza każdy rodzaj włosów. Szczotka została zaprojektowana ergonomicznie, a jej kształt dopasowuje się do kształtu głowy.

L'biotica BIOFRIENDLY biodegradowalna szczotka do włosów

Opinia: Swoją Tangle Teezer Compact Styler Gold Rush postanowiłam wymienić na coś nowego tylko dlatego, że sporo ząbków się powykrzywiało.

Pierwsze czesanie bardzo miło mnie zaskoczyło, udało się rozczesać nawet mokre włosy bez większego problemu. Przy okazji wykonałam także masaż głowy co jest dodatkowym plusem szczotki. Włosów wypada zdecydowanie mniej, szczotka nie szarpie ich i gładko rozczesuje, no ale to też zasługa nie ma co ukrywać tego że jest nowa. No i naprawiłam błąd który robiłam przez lata - teraz czeszę wpierw końce włosów, i stopniowo coraz wyższe partie - przez co mniej włosów ulega złamaniu.

Estetyka wykonania szczotki na plus. Ładny odcień wybrał producent. Jest co prawda jeszcze wersja beżowa, ale nie lubię tego typu barw, więc moja decyzja była przesądzona. Miałam wątpliwości tylko nad rozmiarem. Pomyślałam "skoro rozmiar mojej TT mi odpowiada, to po co brać coś większego?" więc wybrałam model mniejszy, i to było dobre rozwiązanie.

Brakuje mi tylko czegoś takiego jak zamknięcie, które miałam w  Tangle Teezer. Przez co boję się ją zabierać w drogę, i myślę że jednak kupię kolejny Tangle Teezer choćby tylko po to, żeby móc wrzucić do plecaka, i nie martwić się całą drogę, czy jak zajadę to dalej będzie cała. No i jest o rączkę większa, przez co zajmuje więcej miejsca.

Jak kuleczki zaczną odpadać lub coś innego zacznie się dziać po jakimś czasie, zaktualizuję wpis.

BIOFRIENDLY biodegradowalną szczotkę do włosów można zamówić TUTAJ.

10 komentarzy:

 1. Chętnie przetestowałabym tą szczotkę, jednakże zdecydowanie bardziej wolę szczotki Tangle Teezer :D Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa, jak się sprawdzi po dłuższym stosowaniu, jeśli chodzi o jej trwałość i wytrzymałość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładnie wygląda ta szczotka, trochę przypomina mi piórko - sama nie wiem czemu nawet :D Ja w tym momencie mam szeroką, szczotkę bambusową z Olivii Garden i również nie narzekam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wole grzebień, ale wizualnie szczotka prezentuje się bardzo ładnie 😉
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze mówiac pierwszy raz widzę taką szczotkę :) Szczotka do włosów to moje must have :) Zdecydowanie wole szczotki od grzebieni ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam serdecznie ♡
  Wspaniała recenzja. Chętnie przetestowałabym tę szczotkę bo jest o niej dosyć głośno.
  Zwłaszcza, że wolę szczotkę od grzebienia.
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz widzę taką szczotkę 😀

  OdpowiedzUsuń
 8. Moje włosy zawsze ciężko rozczesać. Zdecydowanie muszę zmienić szczotkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ją i jestem z niej zadowolona :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tangle Teezer też kiedyś miałam. Niedługo będą zmieniać na inny model, ale jeszcze nie wybrałam. :)

  OdpowiedzUsuń

Nieopłacone linki nie są zatwierdzane. Chcesz się na tej stronie zareklamować? Sprawdź zakładkę współpraca :)