20 czerwca 2018

Jaguar Pre Style Ergo Slice 5,5" - Profesjonalne nożyczki fryzjerskie do włosów

Jaguar Pre Style Ergo Slice 5,5" - Profesjonalne nożyczki fryzjerskie do włosów
Co obiecuje producent? Nożyczki do włosów Jaguar wykonane ze stali bardzo wysokiej jakości, posiadają ergonomiczny kształt oraz ostrze z mikroszlifem.

Dane techniczne:
- długość 5,5''-14 cm (bez podpórki na palec)

- ergonomiczna budowa
- profilowane ramiona
- dwie wkładki
- podpórka pod palec
- ostrza z mikroszlifem
- wykończenie satynowe

 
Jaguar Pre Style Ergo 5,5" - Profesjonalne nożyczki fryzjerskie do włosów możecie zamówić TUTAJ.

Opinia:  Podcinanie włosów jest jednym z obowiązków odpowiedniej pielęgnacji włosów. Decyzja o podcinaniu końcówek jest często bolesna.


Są jednak czynniki które wskazują, ze ten czas nadszedł:
- końcówki włosów wydają się bardzo twarde, sztywne, wyraźnie spuszone,
- widzicie gołym okiem rozdwojone końcówki oraz białe kulki, bądź nawet miotełki,
- włosy nagle zaczęły bardziej wypadać, bądź przerzedzają się, albo przetłuszczają, fryzura jest "bez życia", mimo że dalej mamy otaczające nas czynniki takie jak stres, dieta takie same.

Genetyka włosów bywa taka, że cebulki nie mają siły dźwigać tak dużej ciężkości długiego włosa i dlatego następuje wzmożone wypadanie. Niektóre włosy mają też naturalną skłonność do braku odbijania od nasady i im będą dłuższe, tym trudniej będzie uzyskać jakąkolwiek objętość fryzury.


Ucząc się samemu włosomaniactwa, jeszcze do nie dawna nie wiedziałam jak fundamentalną sprawą są odpowiednie, a najlepiej profesjonalne nożyczki. Podcinałam swoje końcówki nożyczkami z zestawu do strzyżenia jakie były dołączone do golarki do włosów (o zgrozo!). Włosy po podcięciu wyglądały przez tydzień dobrze, natomiast później dalej końce przypominały miotełki. 
Postudiowałam w sieci na ten temat i natrafiłam na profesjonalne nożyczki Jaguar, po przeanalizowaniu parametrów dostępnych modeli, znalazłam i swojego wybranka. 

Nożyczki są niesamowicie ostre, dobrze leżą w dłoni, mimo że model który kupiłam miał być przeznaczony dla praworęcznych - to chwyt marketingowy nie dajcie się naciągnąć, jestem leworęczna i super mi się nimi operuje!
I przede wszystkim precyzyjnie podcinają włosy. Końcówki stały się gładkie i aktualnie nie mam żadnych rozdwojonych końców, nie mówiąc już o tych koszmarnych, białych kulkach. Wniosek? Lepiej zainwestować w dobre nożyczki. Te podróbki jedynie miażdżą końce włosów i w rezultacie powodują więcej złego, niż pożytku. Nożyczki zakupione w tym celu należy wykorzystywać tylko i wyłącznie do podcinania włosów i nie ciąć nimi nic innego. 

Cięcie na mokro czy na sucho? Słyszałam że podcinanie na sucho jest szkodliwe dla włosów. Swoje staram się podcinać na mokro w miarę możliwości. Niestety kiedyś miałam cieniowane przez co jeszcze miejscami mam krótsze pasma, które pozostaje mi ratować na sucho, bo na mokro nie widzę gdzie się rozdwajają, a gdzie jest ok. Nie mniej jednak dużą różnicę zrobił zakup konkretnego jakościowego sprzętu.

Jaguar Pre Style Ergo 5,5" - Profesjonalne nożyczki fryzjerskie do włosów możecie zamówić TUTAJ.

4 komentarze:

 1. Oj tak nożyczki do cięcia muszą być bardzo dobre :) i też słyszałam o tym cięciu na mokro :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U fryzjera najważniejsze nożyczki hehe:) Całe szczęście mnie zawsze obcinano na mokro:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie slyszalam o tym aby podcinać końcówki na mokro.
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń

Cenimy uczciwych i lojalnych czytelników. Nie tolerujemy spamu. Chcesz się na tej stronie zareklamować? Sprawdź zakładkę współpraca :)
Na blogu obowiązuje Polityka Prywatności.

Bądź ze mną w stałym kontakcie :) Zapisz się na newsletter!