Menu

31 grudnia 2018

Jak podsumować rok? Zadać sobie 75 ważnych pytań :)

Rozliczenie swoich wyników za pierwszy kwartał? 14 marca 2018

Pomysł na tego typu formę posta dostałam w emailu, jestem jednym z wielu stałych czytelników bloga Bartka Popiela - liczysiewynik.pl. Jako że wróciłam już do Lublina i jeszcze przez świeżo robiony makijaż permanentny nie mogę się tapetować, mam masę czasu do wieczora😊 Na początek, 75 pytań na podsumowanie roku:

1. Co zrealizowałem w tym roku? Obroniłam tytuł licencjata. Dostałam się na kolejne studia, obudziłam się po 7 latach i w końcu poszłam na Grafikę komputerową 💪
2. Co poszło zgodnie z planem? Przeprowadzka do nowego wcześniej nie znanego mi miasta - do Lublina.
3. Jakich rzeczy nie planowałem, ale wydarzyły się w ciągu roku? Zamieszkałam podczas wakacji z znajomym.
4. Co planowałem, ale jednak tego nie zrobiłem i dlaczego? Nie sprzedałam działki fatum - nie znalazłam klienta.
5. Czego nie wziąłem pod uwagę? Kosztów reklamy działki.
6. Co było źle zaplanowane? Reklama działki.
7. Czego było w tym roku za mało, a czego za dużo? Za mało przychodów, za dużo kosztów stałych.
8. Co powinienem zmienić? Przestać być matką-teresą! Nie można całe życie stawiać się w pozycji "tej drugiej", czas pomyśleć o sobie na pierwszym planie.
9. Jakie kroki muszę podjąć? Jeszcze nie wiem... związane jest to z moją psychiką, a medycyna to nie moja działka.
10. Od czego mogę zacząć? Od psychoterapii. Chodziłam przez lata i dużo mi to pomogło. Widocznie czas powrócić.
11. Jakie ważne wydarzenia biznesowe i osobiste miały miejsce w tym roku? Rocznica firmy❤️ Pełny rok płacenia swojego ZUS-u🤣 Co tam że nigdy więcej nie ujrzę tych pieniędzy na oczy, to cena wolności - albo bedziesz płacił za siebie i miał swoje życie, albo ktoś będzie je płacił za ciebie, i miał twoje życie w swojej garści!
12. Co konkretnie osiągnąłem? Poszłam na studia zgodne z moimi zainteresowaniami.
13. Jak dane osiągnięcia wpłynęła na moje życie? Jestem coraz lepsza w tym co robię, jest to zgodne ze mną. BA potrafię być zadowolona z efektów swojej pracy! Wcześniej to byłam Krytyk swojej pracy number 1.
14. Co było dla mnie największym sukcesem? Przeprowadzić się do nowego i nieznanego miasta.
15. Co było moim największym wyzwaniem? Pozyskać zewnętrzne finasowane szkoły.
16. Czego nowego doświadczyłem? Pozyskiwania zewnętrznych pieniędzy na studia podyplomowe, aż 75%!
17. Co było trudne? Jak sobie z tym poradziłem? Niejasne zasady i co chwila "dokładanie czegoś nowego" w finansowaniu studiów. Ostatecznie udało się uzyskać 75% kwoty, co jest i tak dużym sukcesem, bo poprzednia szkoła kosztowała mnie 150% ! (to 150% dlatego że wkopałam się w długi przez etat, koszty utrzymania przekraczały bardzo misterną parodię wynagrodzenia jakie wtedy miałam).
18. Jak zmieniły się możliwości zawodowe? Brand osobisty nabrał "świeżości" - Photoshop czyni cuda!
19. Które z moich zawodowych osiągnięć dały mi największą satysfakcję? Dotrwanie do pełnego roczku mojego dzieciątka sklepu💕 Nie mam jeszcze dochodów pasywnych, więc muszę zapieprzać by docierać do nowych ludzi. Udało mi się pracę pogodzić z wakacjami w Słowacji, to dla mnie najważniejsze bo było to niemożliwe podczas etatu z prostej przyczyny - ten zakład nie przemieszczał się ze mną, musiałam ja do niego przychodzić, co mnie okropnie ograniczało i odbierało radość i życie.
20. Jakie zdarzenia w największym stopniu pomogły mi się rozwinąć? Współprace barterowe z firmami. Wbrew pozorom trzeba się "naprodukować" by ładnie przedstawić reklamowany produkt, i być w stałym kontakcie z firmą, by nie było kwasu, by wszystkie strony były zadowolone.
21. Czego się nauczyłem? Że nie ma sensu płakać za wampirami energetycznymi. Skoro nie potrafią docenić twojej uwagi, niech szukają nowej ofiary.
22. Jakie umiejętności poprawiłem? Prowadzić samochód 🤣 Jeśli za miesiąc nie przyjdzie zdjęcie pamiątkowe to 2018 rok będzie rokiem bez mandatu 🤣
23. Jakie umiejętności chciałem poprawić, a jednak tego nie zrobiłem? Pole dance... stanełam na grupie 0, mam problem z wybiciem się w górę. A do tego zmieniłam klub, nowe instruktorki, nowa grupa, zamiast pomóc to mnie pogrążyło.
24. Co stanęło mi na drodze? Moja kondycja.
25. Czego nie zaplanowałem? Zakupu pełnej suplementacji i magnezji.
26. Co powinienem wziąć pod uwagę, aby pracować nad daną umiejętnością? Chodzić na trening częściej niż raz w tygodniu.
27. Jakie marzenie spełniłem? Zamieszkałam z kimś znajomym. Zawsze moja wizja domu to nie przymusowa rodzinka: mąż-żonka-gnojek bo taki przymus, tylko ludzie którzy naprawdę się tolerują i lubią.
28. Jakie marzenie zamierzałem spełnić i nie zrobiłem tego? Sprzedać działkę-fatum.
29. Jakie były najprzyjemniejsze momenty tego roku? Wakacje - czas wesel, kontaktów towarzyskich, balang w klubach, dużo jeżdżenia autem z własnego wyboru, długo spałam, trenowałam sporty o których zawsze marzyłam - w wtorki rurka, w soboty krav maga - grafik ideał ❤️
30. Kiedy czułem się najszczęśliwszy? Koniec wakacji, oddali mój veksel in blanco -byłam wolna, to koniec, nic nie musiałam zwracać.
31. Gdzie w tym roku byłem? Słowacja i to słynne Zakopane. A z polskich to już jest moja tradycja, że raz do roku odwiedzam Wawe i Lódź.
32. Jakie nowe miejsca poznałem? To słynne Zakopane.
33. Jak dbałem o relacje? Jak zawsze słuchałam, nawet gdy nie powinnam. Okazywałam uwagę, starałam się jak mogę cokolwiek doradzić, a nie zbywać "aha ok/Y nieźle". Utrzymywałam kontakt realny - odwiedzałam gdy miałam możliwość - a nie pisanie bez sensu "hej co tam" co 5min. A no i staram się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z tego co ktoś do mnie mówi, a nie co drugie słowo. 
34. Która z moich relacji była najbardziej wzmacniająca? Żadna. Nie mam nikogo choćby o trochę zbliżonym charakterze czy sytuacji życiowej - to jest źródło częstych konfliktów, no bo jak przedsiębiorca i etatowiec mają znaleść wspólny mianownik? To są dwa różne światy.
35. O jakie relacje powinienem zadbać mocniej? Nieee jeszcze mocnej to by już była matka-teresa level expert! Trzeba przystopować i wreście pomysleć o sobie.
36. Co zmieniło się w relacji z poszczególnymi osobami? Wyszło na jaw kto jest kolejnym "zagożałym kościelnikiem" czyli kolejnym wampirem energetycznym. Dowiedziałam się też w jakim kolejnym niedalekim mnie mieście dalej panuje przymus żenienia się! 
37. Kogo nowego poznałem? Ludzi z AIESEC. Zagraińczyków z Ukrainy.
38. Czemu poświęciłem za dużo uwagi? Innym ludziom.
39. Czemu poświęciłem za mało uwagi? Sobie.
40. Co zrobiłem dobrego dla innych? Utworzyłam miejsce pracy.
41. Co zrobiłem dla siebie? YYYYY no to jest kulwa dobre pytanie! Kiedy ja choć przez chwilę o sobie pomyślałam.... chyba tylko wtedy gdy aby uczcić rozwiązanie długiej sprawy urzędowej, w nagrodę sprawiłam sobie pędzle do makijażu 🤔
42. Jak o siebie zadbałem? Zaczęłam trenować sporty o których od zawsze marzyłam.
43. Co zrobiłem dla swojego ciała? Spałam dotąd aż organizm się tego domagał - a nie jak za etatu bo budzik karze. Zrobiłam makijaż permanentny. 
44. Co zrobiłem dla swojego zdrowia? Poszłam na okresowe badania do dentysty.
45. Ile czasu poświęciłem na relaks? Prawie że nic 😳
46. Jak często ćwiczyłem? Co drugi dzień ✌️
47. Jak się odżywiałem? W zgodzie z tym co podpowiadał organizm. Gdy na coś reagowałam wymiotami, odstawiałam z jadłospisu produkt.
48. Czego powinienem jeść / pić mniej? Alkoholu XD
49. Czego powinienem jeść / pić więcej? Soków owocowych.
50. Od czego zacznę? Od ograniczenia alkoholu XD Nie ma z kim w Lublinie pić, będzie łatwo XD
51. Jakie badania kontrolne zrobiłem? Morfologie krwi, przegląd stomatologiczny czy jak to nazwać.
52. Jakich badań kontrolnych nie zrobiłem, a byłyby wskazane? Nie poszłam do okulisty.
53. Jakie nawyki zmieniłem? Nauczyłam się zmieniać biegi na wyższych obrotach - mojego bezynioka niskie obroty muliły i nie wiedziałam czego, od lat jeździłam dislem.
54. Jakie moje nawyki były pomocne i wspierające, a które ograniczające, szkodliwe? No mój chłopak jest zadowolony z tego 🤣 
55. W jakich wydarzeniach kulturalnych uczestniczyłem? W Juwenaliach 🤣
56. Jakie filmy i seriale były dla mnie wartościowe? Kler. Wiedziałam że z tą mafią jest źle, ale nie wiedziałam o co chodzi z tą pedofilią z czym to sie je.
57. Jakie przeczytane książki były dla mnie wartościowe? Bądź PRO, 7 nawyków skutecznego działania, Inteligencja emocjonalna, Zjedz tę żabę.
58. Czego dowiedziałem się o sobie? Że puchnę po zabiegach makijażu pernametnego "efekt godlewkich" utrzymuje się około 3h 🤣
59. Z czego jestem dumny? Z zrobionego makijażu permanentnego brwi i ust.
60. Za co jestem wdzięczny? Za salony makijażu w których mnie robiono, władze SAN w CK że pomogły przetrwać do obrony licencjatu, ludziom z CK za otwartość.
61. W jakich obszarach mojego życia się nie rozwijam? Sprzedaż. Jeszcze mam jakąś wewnętrzną blokadę i opory pozostałe po etacie, i nie potrafię być tak dobra jak przed etatem.
62. Co zamierzam z tym zrobić? Znaleść mentora. To już jedna metoda której jeszcze nie sprawdziłam.
63. Gdzie muszę odpuścić? Gdy ktoś w moim otoczeniu jest wampirem energetycznym - odstawić tą toksyczną znajomość.
64. Czy jestem zadowolony ze swojej kariery? Jeszcze nie, wewnętrzny perfekcjonizm i ambicja woła Więcej.
65. Czego nauczyłem się w minionym roku? Ze bez względu na wiek czy stopień znajomości, ruchacz i tak pokaże swoje prawdziwe oblicze, i dla własnego zdrowia trzeba takiego pożegnać. Bo on będzie ci ten szajs swoją beznadziejną usługę wpychać za wszelką cenę, a chore teksty takich typów zapadają w pamięć i nie pozwalają spać.
66. Jak wygląda moja sytuacja finansowa? Ktoś z boku powiedziałby całkiem spoko, moja ambicja mówi całkiem mało.
67. Co mogę zrobić, żeby ją poprawić? Pozbyć się działki-fatum, bruździ mi papiery i żadnego pożytku z niej nie ma. Tylko niesmak w umyśle przez tego kto mnie tak lata temu urządził i jaki miał motyw...
68. Na czym powinienem się skupić? Rozwój siebie i firmy.
69. Z jakich projektów / współprac całkowicie rezygnuję? Nie ma takich.
70. Jak spędzam wolny czas? Jak normalny człowiek, spotykam się z znajomymi, jeżdżę autem bez celu, uczę się.
71. Jakie projekty skończyłem? Przygotowałam dużo postów, które następnie rozplanowywałam żeby pojawiały się w równych odstępach czasowych na blogu, więc jest to osiągnięcie.
72. Jakich projektów nie skończyłem? Nagrania. Są scenariusze, nie ma realizacji.
73. Jak mogę poprawić moje relacje z innymi? Teraz czas żeby oni się wykazali!
74. Na czym chcę się skupić w kolejnym roku? Na sobie. Czas dowiedzieć się co to jest egoizm, ego, jakby to było jakbym to wreście ja błyszczała. Koniec z faworyzowaniem każdego dookoła.
75. Robienie jakiej jednej rzeczy przybliży mnie do realizacji mojego głównego celu? Nauczenie się myślenia w kategorii "To jest moje dzieło, co z tego że wszyscy byli wobec mnie anty, ja tego chciałam i to zrobiłam."


To jeszcze podsumowanie tak jak podpowiada Bartek, najważniejszych wydarzeń z roku:

Styczeń: wyznałam całą historię co się wydarzyło w czerwcu 2017 i pokazałam calą rozmowę związaną z tą osobą - oczyściłam się z pustych zarzutów i uspokoiłam sumienie

Luty: pierwsza współpraca barterowa na blogu

Marzec: premiera odcinka serialu w którym wystąpiłam
powtarzające się problemy z nazwa.pl zmusiły do szukania kogoś innego
makijaż permanentny brwi

Kwiecień: przenoszę hosting
wracam na wolontariat

Maj: Juwenalia
Blogotok

Czerwiec: druga współpraca barterowa
pierwszy w życiu przejazd przez Warszawę samochodem

Lipiec: przeprowadzka 
pierwsze w życiu wesele na które ja byłam proszona
rozpoczęcie treningów krav magi i pole dance

Sierpień: wyjazd na Słowację
drugie wesele w tym sezonie 
powstała drużyna piłkarska reklamująca mój sklep
wyszło na jaw gdzie jest jeszcze przymus żenienia się

Wrzesień: urodziny firmy
granie w stare gry video w Echo podczas imprezy Komputery z dawnej ery
wyprowadzka z CK
poznanie Ukraińców
rozpoczęcie pozyskiwania pieniędzy na studia

Październik: obrona licencjatu
uzyskanie finansowania studiów w wysokości 75%

Listopad: przeprowadzka do Lublina
tułaczka i bujanie się pomiędzy Kielcami, Mielcem, i Lublinem

Grudzień: regularne prowadzenie kampanii reklamowych firmy w Social Media, również świątecznych
pierwszy raz w życiu udało mi się zrobić mostek
zakup pierwszej w życiu paletki do makijażu i nauka
makijaż permanentny ust

A ode mnie na koniec życzenia, aby ten nowy rok był jak najlepszy! By każdego dnia była akcja, byście spali ile chcecie, somsiad ciszy nocnej nie przerywał, i mieli tylko najlepszych w swoim towarzystwie 🔥

5 komentarzy:

 1. Gratuluję wszystkich osiągnięć ,przedewszystkim studiów i współprac no i sklepu 😘
  Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w 2019 życzę 😘
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy sposób na podsumowanie roku :) Gratuluję sukcesów i życzę szczęśliwego Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe zestawienie całego roku .Muszę sobie zrobić takie podsumowanie. Zazdroszczę własnej firmy .Ja wciąż nie podjęłam tego kroku. Życzę kolejnych sukcesów.

  OdpowiedzUsuń

Cenimy uczciwych i lojalnych czytelników. Nie tolerujemy spamu. Chcesz się na tej stronie zareklamować? Sprawdź zakładkę współpraca :)
Na blogu obowiązuje Polityka Prywatności.

Bądź ze mną w stałym kontakcie! Zapisz się na newsletter :)

Copyright © 2016 Blog Fashion and Beauty - Personal by Leyraa | ZAWARTOŚĆ PREZENTOWANEJ STRONY INTERNETOWEJ JEST OBJĘTA PRAWEM AUTORSKIM. ZDJĘCIA ORAZ TREŚĆ NIE MOGĄ BYĆ WYKORZYSTYWANE BEZ WIEDZY I PISEMNEJ ZGODY AUTORA. |