Menu

04 września 2019

Jak zapuszczam włosy? Stare sposoby + Nowa wcierka z maści końskiej

Jak zapuszczam włosy? Stare sposoby + Nowa wcierka z maści końskiej
Jak zapuszczam włosy? Stare sposoby + Nowa wcierka z maści końskiej

Co kilka miesięcy kładę szczególny nacisk na porost włosów. Z prostej przyczyny, chcę wtedy położyć kolor na większym odroście, i nie bawić się w poprawki co miesiąc. 

Aby osiągnąć ten cel:
  • Jem dużo ryb - tych małych rozmiarów typu śledzie. Duże ryby z hodowli są niezdrowe bo napakowane syfem. Szczególnie te z naszego Bałtyku, niestety jest to morze zamknięte i filtracja wody w nim zajmuje podobno aż 30 lat :(
  • Stosuję szampon Alterra - o którym wspominałam TUTAJ, jako drugi szampon podczas mycia czyli tego właściwego, wtedy równocześnie myję całe ciało, by jego składniki miały czas zadziałać.
  • Wychodząc na zewnątrz aby zabiezpieczyć włosy na długości przed łamaniem - psikam odżywką w spray'u i związuję na czubku głowy - dzięki temu nie narażam ich na otarcia od kurtki, czy od siedzenia w aucie.
  • Nowość u mnie - wcierka z maści końskiej - proporcje 1:4, czyli jedna łyżeczka maści na 4 łyżeczki wody. Taką mieszankę przelewam do opakowania po nafcie kosmetycznej. Dzięki jej wąskiemu otworowi dobrze aplikuje mi się mieszankę na skórę głowy. Po nałożeniu delikatnie wcieram w skalp dodatkowo masując opuszkami palców. Nakładałam przez miesiąc przed myciem włosów na pół godz. Cały myk polega na tym, by wybrać maść końską rozgrzewającą - ze względu na skład, pobudza ona włosy do wzrostu, stąd w trakcie jej nakładania uczucie mrowienia.
    Jak zapuszczam włosy? Stare sposoby + Nowa wcierka z maści końskiej
     Z czasem zaczęłam stosować bez rozdrabniania z wodą, efekt był u mnie ten sam, więc zaoszczędziłam tylko na czasie przygotowania. Maść końską rozgrzewającą możecie zamówić TUTAJ.
  • Podcinam co miesiąc, chyba że jest potrzeba to dwa razy w miesiącu - nożyczkami fryzjerskimi Jaguar Pre Style Ergo 


Efekt który udało mi się udokumentować, zdjęcia przed i po z datami:
Jak zapuszczam włosy zimą? Stare sposoby + Nowa wcierka z maści końskiej

Wynik fajny, ale cieszę się że już po! Ten bury odrost mnie dobijał, świeciłam już nim na kilometr. W takim nijakim kolorze nie dość że prezentuje się nijak, to jeszcze moja cera wydaje się wtedy bardziej zniszczona niż w rzeczywistości! 
Dzięki zabezpieczaniu odżywką w spray'u włosy nie ucierpiały na kondycji przez najgorszy okres w roku, nie muszę teraz stosować intensywnej terapii, wyglądają niemal jak we wakacje.
Na zdjęciach nie widać, ale przybyło szczególnie babyhair.... nakładałam wcierkę z maści końskiej prawie na czoło, z początku nic sobie z tego nie robiłam, dopiero gdy przyszło zrobić makijaż i okazało się że obniżyłam sobie w ten sposób czoło... fajnie, ale będę musiała się nauczyć teraz robić tapetę nie nakładając pudru na włosy🤣

Porost włosów zauważyłam u siebie, że również zależy od pory roku. Wiosną i latem potrafią same bez pomocy rosnąć nawet około 1,5cm na miesiąc, tak samo jak i paznokcie. Jesienią i zimą natomiast wypadają przerażającymi garściami, łamią się, i nie chcą nawet centymetra na miesiąc urosnąć. 
Wpływ na samo wypadanie, ma też u mnie woda której używam do kąpieli. Będąc w Kielcach pod prysznicem prawie nic moich włosów nie było, na umywalce też było więcej kłaków mojego wspólokatora niż moich. Natomiast podczas pobytu na Podkarpaciu i w Lublinie wypadanie wróciło. W szkole średniej przebywając na Podkarpaciu też włosy wypadały mi w przerażających ilościach, nie da się zliczyć ile dermatologów i badań nawet na tarczycę przez to zrobiłam, i żadnej przyczyny nie znaleźli. Więc zanim wpadniecie w panikę że szczotka po jednym przejechaniu jest cała wypełniona włosami, sprawdzcie co leci u was w domu z kranu. W Lublinie woda była tak chlorowana, że jak podczas mycia zębów czy twarzy krople wody pociekły mi po łokciu i spadły na podłogę, to jeśli nie wytarłam od razu, to kilku razach podłoga była w białym osadzie.

03 września 2019

50 rzeczy, dzięki którym czuję się szczęśliwa 💕

50 rzeczy, dzięki którym czuję się szczęśliwa 💕
Tag podpatrzony u SYS :) Tag polega na wypisaniu 50 rzeczy, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Celem jest refleksja nad źródłami codziennej radości i wdzięczności, skłaniania do docenienia małych i dużych momentów w życiu. Podejmując to wyzwanie, zaczynamy uświadamiać sobie, ile drobnych i nieoczywistych rzeczy daje nam szczęście. Możemy dołączyć do tej zabawy, tworząc swoją listę 50 rzeczy, które wywołują uśmiech na naszych twarzach, i dzielić się nią z innymi.

A więc do dzieła, to że jestem szczęśliwa sprawia:

1. Na moim pierwszym miejscu jest mój samochód💕
2. Natomiast na drugim miejscu jest mój samochód❤️
3. A na trzecim miejscu jest.... mój samochód😍
4. Vitalii😅 
5. Moja firma
6. Moi znajomi z Kielc
7. Moi znajomi z podkarpackiego
8. Moi znajomi z Lublina
9. Kebab
10. Dyskoteki 
11. Pole Dance
12. Choreo dance
13. "Good hair day" traktuje te dni jak święto i wyjątkowo ciężko odciągnąć mnie od lustra, a w pozostałe trzeba zmusić bym do niego podeszła😅
14. "Dary losu" czyli potocznie bartery <3 mimo że to niepieniężne wynagrodzenie, to i tak czuję sukces gdy otwieram paczkę, bo czuję że ktoś coś we mnie widzi więcej niż zero>
15. Pieniądze, jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
16. Whisky z cola
17. Debaty przy whisky z cola do 5 nad ranem
18. Nocowania z znajomymi
19. Nocne jazdy bez celu
20. Gdy planuję pracować - deszcz za oknem, bo nie kusi żeby wychodzić🤣
21. Sesje zdjęciowe
22. Być malowaną przez świetną wizażystkę
23. Studiowanie
24. Treningi
25. Sprzedaż
26. Wystawianie faktur
27. Bilard
28. Rozmowy przez telefon do północy
29. Pracować z rana, i mieć święty spokój i własny dzień popołudniu
30. Wszelkie pomyślnie zakończenie sprawy, nawet tych urzędowych
31. Widok gotującego faceta - rajcuje bardziej niż jakiekolwiek restauracyjne jadło
32. Gdy jakieś DIY wyjdzie przynajmniej choć trochę jak w wyobrażeniu projektu
33. Szacunek z strony innych ludzi
34. Mój kot
35. Moja suczka Japuu
36. Mój laptop. Ten z nadgryzionym jabłkiem oczywiście. Tego z windowsem to przy najbliższej okazji wrzucę do rzeki🤣
37. Brać udział w głupich pomysłach moich kolegów <3
38. Gdy treningi przynoszą efekty, i stare spodnie są za duże <3
39. Interesujące rozkminy które słyszę przez okno z pod sklepu
40. Muzyka którą puszczają pod sklepem gdy jestem w łazience, szczególne pozdro dla DJ z Passeratti z niedzieli 🤣
41. Huśtać się po nocy z znajomymi i drzeć japę na cały plac zabaw
42. Być osobą towarzyszącą na weselu
43. Eventy branżowe
44. Wyjazdy na mecze
45. Lato
46. Plażowanie
47. "Przegląd zdjęć z sesji" gdy ktoś znajomy akurat wpadnie z piwem i otrzymam w tym samym czasie zdjęcia
48. Gdy praca przynosi wynik
49. Gdy dużo się dzieje, że kładę się spać i zasypiam wspominając, a nie marząc
50. "emocjonalny spokój" czyli efekt kumulacji tego wszystkiego co wymieniłam. Wtedy jestem wolna od "wewnętrznego klinczu" i nerwobólów żołądka.

W sumie możnaby jeszcze trochę wymienić, ale TAG zakładał 50 punktów :) Dajcie znać czy u Was coś też się z tej listy pokryło :) Ciekawa jestem czy jesteśmy choć trochę podobne, czy jak to w moich ekipach na żywo "każdy z innej parafii każde przeciwieństwem każdego" :)

I na zakończenie nuta, która leciała z radia moich kolegów, więc co ją słyszę to przypomina się ten czas<3

02 września 2019

Avon Mark Matowa szminka w płynie Irresistible

Avon Mark Matowa szminka w płynie Irresistible
Avon Mark Matowa szminka w płynie Irresistible

Co obiecuje producent? Szminka Avon MARK pokryje usta pełnym, głębokim kolorem i nada im perfekcyjne, matowe wykończenie.  Jej innowacyjna, płynna formuła zadba o odpowiednie nawilżenie skóry warg, zapobiegając nieprzyjemnemu wysuszeniu, jednocześnie przedłużając jej trwałość. Dzięki zwiększonej ilości pigmentu, szminka zapewni ustom wyjątkowo intensywną barwę i pełne krycie.  Oryginalny aplikator w kształcie diamentu, którym precyzyjnie nałożysz swoją nową szminkę. Bez rozmazywania i czasochłonnych korekt.   Szminkę wzbogacono składnikami nawilżającymi, które tworzą żelową warstwę, chroniącą skórę warg przed wysuszeniem, utrzymując je w dobrej kondycji przez wiele godzin.   

Składniki: DIMETHICONE, DIISOPROPYL DIMER DILINOLEATE, ISODODECANE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, VP/EICOSENE COPOLYMER, CERA MICROCRISTALLINA, MICA, PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE, SILICA, PROPYLENE CARBONATE, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM. [+/-: CI 77120, CI 77891, CI 15850, CI 45410, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 19140, CI 17200, CI 42090].<1031586-001 .1

Opinia: Trzeba przyznać, że kosmetyki Avon są coraz lepszej jakości. Obecnie szminek mam całą masę, i nie prędko je zużyję, bo zrobiłam makijaż permanentny ust. Stosuję pomadki czy błyszczyki tylko od wyjścia.
Pomadka ta jest dobrze kryjąca o wykończeniu matowym. Nie wysusza i nie podkreśla suchych skórek. Uwielbiam pomadki o intensywnym kolorze.  Formuła przypomina mi mus. Łatwo się nakłada ponieważ pomadka posiada fajny aplikator.
Trzeba tylko uważać podczas aplikacji, może po prostu ja za dużo używam, ale zależy mi na kolorze, a nie tylko namiastce koloru. W efekcie dużo obsadza mi się na zębach, i przed wyjściem kilkakrotnie muszę obejrzeć stan zabarwienia zębów. Ten mały defekt wynagradza trwałość - podczas sesji zapomniałam zabrać w drogę zestawu młodego tynkarza. W efekcie musiałam radzić sobie 3 godziny bez poprawek, przebierając się i od czasu do czasu pijąc wodę i jogurt - kolor ust utrzymał się

Avon Mark Matowa szminka w płynie Irresistible
Avon Mark Matowa szminka w płynie Irresistible

Avon Mark Matowa szminka w płynie Irresistible możecie zamówić TUTAJ, a jeśli jesteście z Kielc mogę dać namiary, gdzie zakupicie produkty Avon w korzystnych cenach :)

31 sierpnia 2019

Spódnica jeansowa z marmurkowych rurek DIY, biała bokserka z koronką, różowa narzutka, białe trampki

Spódnica jeansowa z marmurkowych rurek DIY, biała bokserka z koronką, różowa narzutka, białe trampki
Spódnica jeansowa z marmurkowych rurek DIY, biała bokserka z koronką, różowa narzutka, białe trampki

Te spodnie to był jeden z moich pierwszych zakupów na Allegro <wspomnienia i sentyment do przygód>. Po latach problem zaczął się w momencie gdy zauważyłam dziwne przetarcia na udzie. Było ono za wysoko, więc przerobić na szorty odpadało - podwinięta nogawka była o wiele niżej, a bardziej jakbym skróciła to dupsko by wyłaziło na świat fuuuu!
Ile wiedziałam co zrobić, to zrobiłam. Jako że nie mam sprzętu do szycia, i puki nie mam własnego domu, tylko duszę się w wynajmowanym i ciasnym i co chwile przeprowadzka, nie kupuję na razie takich rzeczy, żeby nie zgubić podczas przeprowadzki.
Nie miałam czym zrobić prucia fachowo... więc wykorzystałam radełko do skórek - jest ostre i wąskie, wystarczyło. Rozprułam wszystkie wewnętrzne zeszycia, aż po sam krok. Nogawki mierzyłam na oko - max 10cm nad kolano, tak jak sięga mi ręka - aby uniknąć gafy i świat nie ujrzał tego co najbrzydsze, i żebym mogła ubierać i naprawdę nosić na co dzień do płaskich butów - tutaj też było wyzwanie co z długością, żeby mnie optycznie nie skracała, bym nie wyglądała na jeszcze niższą niż w rzeczywistości.
Odkładałam tą spódnicę w nieskończoność, bałam się że okaże się dla somsiadko-babci za trudna. Niepotrzebnie się martwiłam, ona bez problemu dokończyła pozszywała. Na dodatek tam gdzie była na tyle ta niefortunna dziura, ona przyszyła od spodu kawałek materiału który pozostał z nogawek, nie widać śladu, że kiedyś udo było za wielkie i szukało drogi jak się rozlać.
To co dla nas wydaje się trudne, dla kogoś innego może okazać się jak widać łatwe.
Spódnica jeansowa z marmurkowych rurek DIY, biała bokserka z koronką, różowa narzutka, białe trampki

30 sierpnia 2019

Artystyczne foto puzzle

Artystyczne foto puzzle
Artystyczne foto puzzle

Przyznać się - kto by chętnie spędził wieczór układając puzzle? Żeby było ciekawiej, dziś będzie o możliwości zrealizowania zamówienia na puzzle, z własnym motywem! Możecie wybrać swoje zdjęcia, z drugą połówką, bądź też z rodziną! Ogranicza was tylko wasza własna wyobraźnia.

Artystyczne foto puzzle

Dlaczego firma podjeła się takiej działalności? Firma wie, ile radości są w stanie dostarczyć puzzle ze zdjęcia. Dlatego firma wielką wagę przywiązuje do tego, by nasze foto puzzle do wydruku charakteryzowała najwyższa jakość. Dba więc zarówno o stronę graficzną, jak i techniczną. Jest to w dodatku produkt bardzo trwały – wydruk powinien przetrwać nawet kilkadziesiąt lat.

Artystyczne foto puzzle

To co wyróżnia firmę na rynku, to szereg dodatkowych opcji z których może skorzystać klient:
  • projekt zrobisz sam wykorzystując kreator do puzzli
  • możesz wykorzystać dostępne ramki
  • a nawet dostępne filtry
  • dodawaj swoje teksty do projektu
  • masz możliwość projektowania puzzli poziomo i pionowo
  • w panelu jest dostępny podgląd siatki puzzli
  • możesz zaprojektować swój własny kolaż
Artystyczne foto puzzle

Projekty fotopuzzli można zamówić w następujących wariantach:
  •  Fotopuzzle 100 GIGA elementów 85 x 60 cm
  •  Fotopuzzle 100 elementów 27 x 41 cm
  •  Fotopuzzle 1000 elementów 49 x 69 cm
  •  Fotopuzzle 1500 elementów 58 x 86 cm
  •  Fotopuzzle 2000 elementów 97 x 69 cm
  •  Fotopuzzle 260 elementów 40 x 60 cm duży format
  •  Fotopuzzle 3000 elementów 117 x 85 cm
  •  Fotopuzzle 50 GIGA elementów 85 x 60 cm
  •  Fotopuzzle 500 elementów 34 x 48 cm

Układanie puzzli to bez wątpienia świetna zabawa i trening umysłu dla osób w każdym wieku. Taka forma rozrywki może stanowić także sposób na spędzenie czasu ze znajomymi czy najbliższą rodziną. 
Znudziły Cię już zestawy dostępne w sklepach? Takie foto puzzle z własnym projektem to doskonała propozycja! Puzzle z własnego zdjęcia to doskonała pamiątka na lata.

Miałyście tego typu puzzle? Czy może planujecie dać komuś w najbliższym czasie tego typu prezent? Dajcie znać w komentarzach :)

29 sierpnia 2019

Dlaczego nić dentystyczna jest tak ważna?

Dlaczego nić dentystyczna jest tak ważna?
O nici dentystycznej chyba co wizytę, nasz dentysta nam przypomina. Co to właściwie jest i dlaczego jesteśmy tak gonieni do jej stosowania?


Dlaczego nić dentystyczna jest tak ważna?

Nić dentystyczna to nic innego jak, rodzaj nici wykonanej ze splecionych włókien nylonowych.  Produkowana jest celem poprawy higieny jamy ustnej w domowych warunkach.


COLGATE Total Pro Gum Health nić dentystyczna zdrowe dziasła 50m COLGATE Total Pro Gum Health nić dentystyczna zdrowe dziasła 50m


Po co ją stosujemy? Nić dentystyczna jest używana w celu usuwania resztek pożywienia oraz płytki nazębnej z powierzchni zębów. Nić umieszcza się w przestrzeni między zębami, a następnie przesuwa po powierzchni zębów aż od ich nasady (tj. dziąseł). 


Dlaczego nić dentystyczna jest tak ważna?



Mój dentysta zawsze przypomina, że należy wykonywać tylko ruchy góra-dół, gdzie oba końce nici pociągane są równocześnie przez obie ręce. Nie wolno natomiast wykonywać ruchów na boki prawo-lewo czy też przód-tył, ponieważ nieprawidłowe wykonywanie ruchów może spowodować uszkodzenie dziąsła.

Nić dentystyczna pomaga nam doskonale czyścić wszystkie trudno dostępne miejsca. Dodatkowo zapobiega próchnicy pomiędzy zębami. Współczesne nici są delikatne dla dziąseł - specjalna struktura sprawia, że delikatnie prześlizguje się pomiędzy zębami, nie podrażniając dziąseł. 

Stosujecie nici dentystyczne? Zauważyłyście u siebie poprawę po ich stosowaniu? Dajcie znać w komentarzach :)