Menu

15 marca 2021

Ozodrop i Ozolid - preparaty z ozonem na zdrowe oczy

preparaty z ozonem na zdrowe oczy

Co obiecuje producent? LipozonEye® – ozon zamknięty w liposomach Ozon znalazł szerokie zastosowanie w medycynie, a od niedawana także w okulistyce. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu ozonowanego oleju roślinnego opartego na formule LipozonEye®. Ponieważ ozon łatwo rozpada się już w temperaturze pokojowej, zastosowanie tej formuły i zamknięcie jego cząsteczek w liposomach LipozonEye® pozwala na stopniowe uwalnianie gazu, a cały proces staje się stabilny, jednocześnie nie zmniejszając działania antyseptycznego ozonu. 

Zaletą wykorzystania ozonowanego oleju roślinnego jest to, że preparaty go zawierające nie wymagają stosowania konserwantów, dzięki czemu są bezpieczne i nie wywołują podrażnień oraz alergii. Ozon zamiast antybiotyku, mają zastosowanie w każdym rodzaju infekcji wirusowej, bakteryjnej, grzybiczej i zarażenia pasożytami. Dzięki tak szerokiemu spektrum działania mogą być bezpiecznie stosowane i stanowią prawdziwy przełom w zapobieganiu i leczeniu infekcji ocznych.  Preparaty oparte na LipozonEye® są nowoczesną alternatywą dla stosowania antybiotykoterapii przed i po operacjach okulistycznych. 

Ozodrop® jest skutecznym rozwiązaniem w leczeniu zespołu suchego oka (ZSO), w tym również w podrażnieniach spowodowanych czynnikami środowiskowymi lub noszeniem soczewek kontaktowych. Ozodrop® może być bezpiecznie stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych. Ozodrop®, wyrób medyczny leczniczy, jest dostępny w sklepie wzrokok.pl oraz w aptekach internetowych, w cenie około 65 zł za opakowanie zawierające 8 ml preparatu. 

Ozolid® to jednorazowe kompresy okulistyczne składające się z gazy nasączonej roztworem opartym na niezawierającym konserwantów ozonowanym oleju roślinnym w formie liposomów, i  hypromelozie, zawartych w opatentowanej formule LipozonEye®. Ozolid® oddziałuje zabezpieczająco, nawilżająco i oczyszczająco na rzęsy i powieki. Kompresy Ozolid® zostały opracowane specjalnie w celu mechanicznego usuwania z rzęs oraz powiek wydzielin oka, powstających w wyniku stanów zapalnych, zapewniając jednoczesną dezynfekcję oczyszczanych powierzchni. Ozonowany olej roślinny w formie liposomów rozpuszcza i zmiękcza wydzieliny oczne, ułatwiając ich mechaniczne usunięcie. Ozolid® jest wskazany w połączeniu z terapiami chorób o podłożu alergicznym, zapalnym lub zakaźnym, takich jak zapalenie brzegów powiek, zapalenie brzegów powiek i spojówek, jęczmień itp. Jest również wskazany do codziennej higieny przed i po operacji chirurgicznej oka, w przypadku urazu okolic gałki ocznej oraz podczas leczenia niedrożności dróg łzowych. 

Opinia: Zdecydowałam się na produkt ze względu na zdiagnozowany przez okulistę zespół suchego oka.

Krople spełniają swoją funkcję. Teraz jest najgorszy okres, gdy oczy bolą mnie najbardziej. Mam grzejnik centralnie za biurkiem, co jest tego bezpośrednią przyczyną. Do tego nocne trasy autem i odbijające się w lusterkach światła. 

Aplikuję po kropelce na oko, gdy czuję taką potrzebę.

Chusteczki przetestowałam celem higieny oczu wieczorem. Nie czułam nic nieprzyjemnego. Nie spowodowały również łamania i wpadania rzęs do oka, co jest zaletą. Jeszcze nie miałam operacji oczu i na razie na szczęście się na to nie zanosi. 

Produkty poznałam dzięki stronie internetowej Uroda i Zdrowie, natomiast zamówić możecie na wzrokok.pl. Dodatkowo do 4 kwietnia 2021 jest ważny kod zniżkowy dla wszystkich czytelniczek: wzrokok/uzb. Kod daje możliwość zakupów z zniżką 20% na wszystkie produkty ze sklepu.

Stosowałyście już te produkty? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach :)

11 komentarzy:

 1. Też używam tetaz kropli, powietrze jest bardzo suche i dla oczu to okropne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam okazji stosować tego preparatu, ale na pewno by mi się przydał. Polecę także mojej mamie, bo non stop skarży się na ciągłe uczucie piachu w oku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Choruję na zespół suchego oka. Chętnie wypróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie stosowałam
  U mnie ,sporadycznie pojawia się jęczmień na oku ,ale wtedy radzę sobie z nim skutecznie z pomocą rumianku 😊
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Może i mi by się przydaly takie krople. Ostatnio pieką mnie oczy, kiedy tylko posiedzę chwile dluzej przed tv czy laptopem

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłam się. Ostatnio często bolą mnie oczy.

  OdpowiedzUsuń
 7. idealnie trafiłem - moje oczy ostatnio nie dają mu spokoju! Może to pomoże

  OdpowiedzUsuń
 8. Interesting product. Thanks for sharing.
  I hope you'll visit my blog soon. Have a good week!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam nigdy o tym produkcie. Myślę, że warto mieć o w domu.

  OdpowiedzUsuń

Cenimy uczciwych i lojalnych czytelników. Nie tolerujemy spamu. Chcesz się na tej stronie zareklamować? Sprawdź zakładkę współpraca :)