Menu

22 października 2024

Efektowne rozwiązanie dla perfekcyjnych brwi: farbka jako alternatywa dla henny

Farbka do brwi to coraz bardziej popularny produkt, który zastąpił tradycyjną i nie zawsze skuteczną hennę. Umiejętnie użyta przez stylistkę, farbka nie tylko podkreśla brwi, ale nadaje też wyrazistości oczom. Ważna jest tu oczywiście precyzja malowania, ale istotną rolę odgrywa również właściwie dobrany kolor i jego intensywność. Dopiero suma wszystkich tych zabiegów pozwala uzyskać uzyskać efekt uwydatniający naturalne piękno i dodający twarzy uroku.

Doskonałe efekty koloryzacji brwi raz za razem

Nowoczesne farbki do brwi barwią nie tylko włosy, ale i skórę. W efekcie uzyskiwany jest intensywny, szlachetny kolor, marzenie każdego klienta. W przypadku farbek, paleta odcieni jest o wiele szersza, niż w przypadku henny i daje dużo więcej możliwości. Do swojego asortymentu możesz włączyć zarówno pojedyncze linie kilku, najbardziej popularnych kolorów, jak i zamówić całe palety. Taka opcja dostępna jest, na przykład, w katalogu VSB-Store.

Efekty po koloryzacji dobrej jakości farbkami do brwi, produkowanymi przez marki takie, jak LiveSsime, Nikk Mole, InLei Sunshine i in. utrzymują się bardzo długo:

  • do dwóch tygodni na skórze;

  • nawet do pięciu tygodni na włosach.

Jak aplikować farbkę do brwi?

Aplikacja farbki do brwi przypomina koloryzację włosów. Produkt w formie żelu należy połączyć z oksydantem. Aby zapobiec przypadkowemu zafarbowaniu okolic brwi, które po zabiegu powinny wyglądać naturalnie, ważne jest zabezpieczenie skóry wokół brwi tłustym kremem lub wazeliną.

Farbkę pozostawiamy na brwiach przez około 5-10 minut - tyle w zupełności wystarczy dla uzyskania pożądanego koloru. Brwi można farbować samodzielnie, zaleca się jednak korzystanie z usług profesjonalnej kosmetyczki, która dobierze odpowiedni odcień i czas koloryzacji, zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Farbka czy henna?

Choć często farbkę do brwi określa się mianem henny w żelu, są to dwa różne produkty. Henna, będąca naturalnym barwnikiem, pozyskiwana jest z liści i pędów rośliny, natomiast farbka to preparat syntetyczny, który wymaga utleniacza. Obie metody mają swoje zwolenniczki i przeciwniczki, jednak farbki wybierane są częściej przez osoby o jaśniejszej karnacji skóry

Henna utrzymuje się na włosach do czterech tygodni, a jej kolor z czasem blednie, co czyni ją atrakcyjną dla osób z rzadkimi brwiami lub ubytkami. Często używana jest także po niezbyt udanej depilacji brwi. Mimo że henna jest produktem naturalnym, przed jej użyciem należy przeprowadzić próbę uczuleniową.

Farbowanie brwi farbkami: czy są przeciwwskazania

Każda wyedukowana stylistka dobrze wie, że w niektórych przypadkach użycie farbki nie jest możliwe. W takiej sytuacji klientowi można zaproponować farbowanie brwi henną, a jeśli i ta opcja nie jest dostępna - inne, bezpieczne rozwiązania.

Na liście przeciwwskazań do koloryzacji farbkami, znajdują się:

  • Stany zapalne i alergiczne skóry wokół oczu;

  • Choroby oczu (np. jęczmień, jaskra);

  • Uszkodzenia naskórka (otarcia, zadrapania);

  • Alergia na składniki farbki;

  • Używanie soczewek.

Aby uniknąć problemów podczas zabiegu, warto odwiedzić salon kosmetyczny wcześniej i porozmawiać o swoich oczekiwaniach i ewentualnych problemach zdrowotnych. Każda odpowiedzialna kosmetyczka powinna zapytać o:

  • Choroby oczu;

  • Noszenie soczewek;

  • Stany zapalne skóry wokół oczu;

  • Alergie i in.

Kosmetyczki, które chcą bezpiecznie i efektywnie korzystać z farbek do brwi, powinny dokładnie zapoznać się z instrukcją, zawsze dołączoną do tego typu produktów. Do wyboru mają też zróżnicowane szkolenia, podczas których dowiedzą się zarówno o technologiach korzystania z farbek określonego producenta, jak i o popularnych technikach koloryzacji brwi.


[ARTYKUŁ PARTNERA]

6 komentarzy:

Nieopłacone linki nie są zatwierdzane. Chcesz się na tej stronie zareklamować? Sprawdź zakładkę Reklama :)
Prosimy o dodanie bloga do listy wyjątków filtrów reklam, z szacunku do naszej pracy, dzięki reklamom możemy utrzymać wysoką jakość treści.