[ARTYKUŁ PARTNERA]
Istnieją liczne typy masażu, na który decyduje się wiele osób, by poprawić swoją kondycję ogólną i samopoczucie. Obok klasycznych masaży leczniczo-rehabilitacyjnych i zabiegów relaksacyjnych da się także znaleźć całą gamę rozwiązań o działaniu odmładzającym. Czy rzeczywiście terapia manualna może pomóc w walce o młodzieńczy wygląd twarzy? Na jaki zabieg warto się zapisać? O tym przeczytacie poniżej.Jak powstają zmarszczki mimiczne?
Zacznijmy od samego początku. Skąd w ogóle biorą się zmarszczki mimiczne, które pojawiają się na twarzy nawet po 20. roku życia u osób o ekspresyjnej mimice? Odpowiadają za to intensywnie pracujące mięśnie. To one naprzemiennie kurczą się i rozkurczają, co sprawia, że z czasem na skórze w miejscu naprężenia mięśnia powstaje nierówność – zmarszczka.
Najwcześniej pojawiają się zmarszczki w okolicy zewnętrznego kącika oczu (tzw. kurze łapki). Później zaczynają tworzyć się zmarszczki na czole, między brwiami (tzw. lwia zmarszczka) oraz w okolicy ust. Na ich wcześniejsze występowanie wpływ może mieć również styl życia, dieta i niewłaściwa pielęgnacja.
Warto jednak wiedzieć, że istnieje szereg sposobów na opóźnienie pojawienia się pierwszych zmarszczek mimicznych, a co więcej da się również spłycić już istniejące nierówności. Do takich rozwiązań zaliczają się masaże twarzy.
Różne rodzaje masażu twarzy – co wybrać?
Masaże to znana od lat forma zabiegów manualnych, które pomagają dbać o zdrowie i piękny wygląd, bez konieczności uciekania się do drastyczniejszych metod: skalpela lub farmakologii. Są też w stanie wspomóc walkę o piękny i młodzieńczy wygląd bez zmarszczek.
Masaże można wykonywać samymi dłońmi, stymulując skórę i inne tkanki do pracy. Wykorzystuje się do tego rozmaite techniki, w tym głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, szczypanie – w zależności od wybranego zabiegu. Często masażyści sięgają również po pielęgnacyjne preparaty na bazie odżywczych olejków naturalnych, które dodatkowo odżywiają skórę. Niekiedy do masażu twarzy używa się dodatkowych akcesoriów, jak: bańki, wałeczki, kule chłodzące. Z ich pomocą da się spotęgować korzystne efekty, a także zapewnić błogi relaks.
Do najpopularniejszych rodzajów zabiegów odmładzających na twarz zaliczają się:
-
drenaż limfatyczny,
-
masaż japoński,
-
masaż Kobido.
Na wiele profesjonalnych zabiegów, realizowanych przez doświadczonych specjalistów, można zapisać się za pośrednictwem strony: GabinetyMasazu.pl.
Jak masaż działa na skórę?
Co takiego można zyskać, gdy oddamy się w ręce masażysty? Jak taki zabieg wpływa na poprawę kondycji skóry? Przede wszystkim masaż stymuluje układ krwionośny i limfatyczny, co prowadzi do lepszego dotlenienia i odżywienia tkanek, a także sprawniejszego usuwania zbędnych produktów przemiany materii czy toksyn. Tak zmniejsza się obrzęki i cienie pod oczami.
Masaż pomaga rozluźnić napięte mięśnie, redukując przy tym stres. Dzięki temu skóra staje się od razu wyraźnie gładsza, a pacjent wychodzi z gabinetu głęboko zrelaksowany.
Nie zapominajmy w końcu o tym, że terapia manualna stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie nie tylko wygładza skórę czy nawilża ją dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów do masażu. Równocześnie poprawia jej kondycję na dłuższy czas od środka.
Skuteczny i naturalny sposób na młodzieńczy wygląd – masaże odmładzające
Dobry masaż to nie tylko relaks i wyciszenie, ale też szereg korzyści dla zdrowia i urody. Dzięki regularnemu wykonywaniu masażu twarzy można wyraźnie spłycić widoczne zmarszczki mimiczne, poprawić jędrność skóry i wymodelować na nowo owal twarzy. To sposób na to, by odzyskać piękny wygląd i cieszyć się nim przez dłuższy czas. Może czas sprawdzić na własnej skórze, jakie korzyści może Wam przynieść naturalny i nieinwazyjny masaż?
Rzeczywiście, czasami warto skusić się na nowe. Z chęcię spróbowałabym takiego masażu.
OdpowiedzUsuńBardzo lubię u polecam masaż Kobido.
OdpowiedzUsuńA ja sobie sama robię masaż twarzy ayurwedyjski. Bardzo fajny. :)
OdpowiedzUsuńRadiomuzykant-ka
chętnie skorzystałabym z takiego masażu
OdpowiedzUsuń