04 sierpnia 2015

Olejek rycynowy

Olejek rycynowy można kupić za parę złotych w każdej aptece, jako lek na przeczyszczenie. Doskonale sprawdza się jednak w kosmetyce.

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy:
Zaleca się nakładać olejek rycynowy na rzęsy za pomocą czystej szczoteczki po zużytym tuszu do rzęs. Nie miałam takiej pod ręką, więc używałam patyczka higienicznego. Należy uważać z ilością nakładanego preparatu, ponieważ może się dostać do oczu i spowodować ich łzawienie. Zasadę umiaru stosujemy także podczas wcierania olejku w brwi. Efektem kuracji są ciemniejsze, dłuższe i grubsze włoski brwi i rzęs. Efekt ten nie jest niestety wieczny, po zakończeniu kuracji wróciły do poprzedniego stanu.


Włosy i skóra głowy:

Olejek rycynowy możemy wsmarować w: końcówki włosów, które zazwyczaj wymagają większego nawilżenia niż włosy u nasady, nasadę włosów i skórę głowy - w tym wypadku olejek rycynowy najlepiej zmieszać z oliwką do włosów.


Nakładam olejek na włosy przed ich umyciem. Raz jest to kilkanaście minut przed myciem, raz godzinę, innym razem na całą noc. Zawsze pilnuję, aby włosy nie ociekały olejem, a były nim delikatnie pokryte. Wczesuję go we włosy, przy użyciu zużytej szczoteczki do zębów. Niekiedy podgrzewam przed nałożeniem, by było łatwiej.Olej rycynowy można też połączyć z żółtkami jajek i naftą kosmetyczną w celu stworzenia regeneracyjnej maski. Można ja aplikować na całą długość włosów.

Efekty maski regeneracyjnej:
lśniące, miękkie i puszyste włosy,
ciemniejsze i grubsze włosy,
zamknięcie łusek włosa i zmniejszenie ilości rozdwojonych końcówek,
szybszy porost włosów.


Olejku rycynowego nie poleca się osobom, które mają problem z wypadaniem włosów, ponieważ zbyt ciężka konsystencja olejku przyczynia się do utraty kosmyków.

Nie nadaje się również przy blond włosach, przyciemnia, nadając rudy odcień. Niestety brzydki odcień, jak wypłowiała farba.

Ciało i twarz:
Baza domowego peelingu do twarzy. Olejek mieszamy z cukrem. Dzięki temu peelingowi skóra twarzy staje się bardzo gładka, miękka, nawilżona i jędrna. Może jednak przyklejać się do piżamy, jeśli dokładnie go nie zmyjemy.

Do demakijażu. Nalewam odrobinę na płatek kosmetyczny i przy jej użyciu zmywam całą tapetę. Potem przemywam jeszcze raz twarz środkiem do tego przeznaczonym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenimy uczciwych i lojalnych czytelników. Nie tolerujemy spamu. Chcesz się na tej stronie zareklamować? Sprawdź zakładkę współpraca :)

Administratorem Twoich danych osobowych po skomentowaniu jest blogger.com i google.com. Twoje dane są bezpieczne.

Bądź ze mną w stałym kontakcie :) Zapisz się na newsletter!

Copyright © 2016 Leyraa Blog , Blogger