31 lipca 2015

Płukanka octowa


Płukanki octowe, czyli spłukanie włosów roztworem wody i octu, mają na celu domknięcie łusek włosów. Efekt takiego zabiegu zwykle jest bardzo dobry – włosy stają się bardziej lśniące i miękkie. 
Najlepszy do wykonywania płukanek octowych jest ocet jabłkowy lub inny owocowy. Ma on najbardziej naturalny skład. Lepiej natomiast unikać octu spirytusowego, który może zbytnio wysuszać kosmyki. Z kolei ocet winny może mieć tendencję do delikatnego rozjaśniania ciemnych włosów.Płukanki octowej nie wolno stosować zbyt często. Ocet w zbyt dużych stężeniach da efekt przesuszenia włosów, co oczywiście nie jest korzystne dla naszych kosmyków – szczególnie tych jasnych i mających tendencję do przesuszania. Płukankę warto wykonać raz w tygodniu.Składniki :

- ocet jabłkowy

- woda (najlepiej przegotowana lub mineralna, o pokojowej temperaturze)

Wykonanie:
Na litr wody dodaję parę kropel, góra 1 łyżkę octu jabłkowego. Tak przygotowanym roztworem płuczę umyte i wilgotne włosy na całej ich długości. Z proporcjami octu nie należy przesadzać, gdyż użyty w nadmiarze spowoduje wysuszenie włosów.

Efekty:
- domyka łuski włosowe, dzięki czemu włosy są bardziej lśniące i wygładzone,
- zmywa resztki niepożądanych dla naszych włosów związków chemicznych, które są w kranówie, oraz pozostałości po maskach, odżywkach, produktach do stylizacji włosów,
- pomaga w utrzymaniu prawidłowego PH skóry,
- pomaga podtrzymać intensywny kolor włosów farbowanych, dzięki zakwaszeniu farba dłużej utrzymuje się na włosach, ponieważ zapobiega jej wypłukiwaniu się podczas mycia,
- eliminuje przetłuszczanie się włosów i powstawanie łupieżu.

Zapach octu na włosach szybko się ulatnia i nie ma obawy, że będziemy pachnieć tym specyfikiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenimy uczciwych i lojalnych czytelników. Nie tolerujemy spamu. Chcesz się na tej stronie zareklamować? Sprawdź zakładkę współpraca :)

Administratorem Twoich danych osobowych po skomentowaniu jest blogger.com i google.com. Twoje dane są bezpieczne.

Bądź ze mną w stałym kontakcie :) Zapisz się na newsletter!

Copyright © 2016 Leyraa Blog , Blogger