30 lipca 2015

Peeling cukrowy skóry głowy

Peeling służy do pozbycia się martwego naskórka. Stosujemy go najczęściej na twarz, ciało, dłonie i stopy. Z powodzeniem możemy ten zabieg zastosować również w przypadku skóry głowy. Dzięki niemu znacznie lepiej wchłaniają się substancje odżywcze z kosmetyków pielęgnujących.

Dlaczego warto zrobić peeling skóry głowy?
Dbając o włosy, nieustannie nakładamy na nie maski i odżywki, które osadzają się również na skórze głowy. Jest ona również narażona na działanie produktów stylizujących używanych do nadania fryzurze odpowiedniego kształtu. Wielu z tych substancji ciężko pozbyć się ze skalpu, szczególnie jeżeli na co dzień korzystamy z delikatnego szamponu. W efekcie włosy szybciej stają się nieświeże, szybciej się przetłuszczają, mogą wypadać w większych ilościach, albo może pojawić się łupież. 

Jak wykonać?
W sklepach fryzjerskich znajdziemy gotowe preparaty, które pozwolą nam na wykonanie peelingu. Nie testowałam takich produktów jeszcze, ze względu na ograniczone fundusze. Wykonuję jego najprostszą wersję - przy użyciu cukru. 
Najprostszym sposobem jest dodanie 2–3 łyżek cukru do posiadanego przez nas szamponu. Powstałą mieszankę nakładamy na skórę głowy i masujemy przez kilka minut, a następnie dokładnie spłukujemy, jak zawsze. Bardzo ważne jest to, by nie trzeć mocno skóry, ponieważ może to doprowadzić do niepotrzebnego podrażnienia.
Zabieg ten wykonuję dwa razy podczas jednego rytuału, przy użyciu mocno oczyszczającego szamponu, np.  Isana Med, Urea Shampoo (Szampon do włosów z mocznikiem 5%).
Po tym zabiegu jak zawsze nakładam maskę/odżywkę.

Cukier, zarówno zwykły, jak i brązowy, będzie najlepszym wyjściem dla posiadaczek bardzo gęstych włosów, ponieważ najłatwiej jest go wypłukać (resztki i tak rozpuszczą się w kontakcie z wodą). 
Cukier sam w sobie jest - humektantem - czyli działa nawilżająco na skórę głowy.
 Nie powinniśmy wykonywać tego typu zabiegu zbyt często – wystarczy raz na 3–4 tygodnie, aby uzyskać zadowalające efekty.

Efekty: 
Przede wszystkim dokładne oczyszczenia ze wszystkich substancji, które się na skalpie gromadzą – resztek produktów do pielęgnacji i stylizacji, martwego naskórka oraz kurzu, potu i zanieczyszczeń. Skóra będzie mogła swobodnie oddychać i łatwiej absorbować substancje odżywcze z produktów pielęgnacyjnych.

Jeżeli zmagamy się z szybkim przetłuszczaniem włosów lub łupieżem, możemy liczyć na poprawę sytuacji po wykonanym peelingu. Uzyskamy również większą objętość włosów i ich uniesienie u nasady. Zawsze po zabiegu tym, baby hair stoją na baczność, mimo że na codzień są niewidoczne ;)

Systematyczne wykonywanie tego zabiegu pozwoli na utrzymanie skóry głowy w dobrej formie oraz poprawi działanie większości środków do pielęgnacji włosów.

Zabieg ten nie wpływa na szybkość wypłukiwania się koloru farby z włosów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenimy uczciwych i lojalnych czytelników. Nie tolerujemy spamu. Chcesz się na tej stronie zareklamować? Sprawdź zakładkę współpraca :)
Na blogu obowiązuje Polityka Prywatności.

Bądź ze mną w stałym kontakcie :) Zapisz się na newsletter!