20 sierpnia

Podróbka gumki do włosów Invisibobble

Oryginał to nie jest rzecz za złotówkę, a przy moich niskich funduszach to by była głupota kupować teraz. Puki co znalazłam alternatywę, podróbkę która dobrze się spisuje. Nie przyszło mi na myśl o jej recenzji, aż do niedzieli gdy usłyszałam tekst "Dlaczego masz kabel od telefonu we włosach", i wtedy dopiero zebrałam swoje myśli na temat tego przedmiotu ;)
O oryginale: Invisibobble rewolucyjna gumka do włosów, która nie ciągnie i nie wyrywa ich. Jest bardzo trwała i estetyczna dostępna w wielu kolorach, idealna do każdego rodzaju włosów. Nie ściska włosów ciasno, dzięki czemu nie powoduje bólu tuż przy skórze głowy, co jest częste podczas używania tradycyjnych gumek. Może być noszona również jako bransoletka, estetycznie okalając nadgarstek. 
Projekt gumki Invisibobble powstał w oparciu o konstrukcję zwykłego przewodu od tradycyjnej słuchawki telefonicznej. Sprężynowa budowa gumki sprawia, że ciasno utrzymuje ona włosy, ale nie powoduje ściskania ich i nie tworzy widocznych śladów, tak jak to jest w przypadku tradycyjnych gumek do włosów. Dzięki tej właściwości gumki Invisibobble są delikatne dla struktury włosów i nie niszczą ich.
Wykonane z delikatnego tworzywa, wodoodpornego i wytrzymałego, nie posiadają metalowych spojeń, które często bywają przyczyną wyrywania i ciągnięcia kosmyków podczas zdejmowania i noszenia tradycyjnych gumek do włosów. Dzięki tej łagodności, noszenie końskiego ogona przez cały dzień nie powoduje dyskomfortu dla skóry i bólu w okolicy skalpu.

Podróbkę kupiłam w małym sklepie kosmetycznym w Mielcu za 3zł. Kupiłam czarną żeby nie odznaczała się jakoś szczególnie na włosach.
Gumka ta jest bardzo elastyczna, kupiłam najmniejszą i moje ostatnie włosy na głowie, wiąże na 3. Nie zsuwa się z włosów, fajnie uniosi od nasady. Kucyk zrobiony na czubku głowy, faktycznie się tam znajduje i nie ciągnie boleśnie włosów.
Nie odkształca włosów, od razu po jej ściągnięciu mogę zostawić rozpuszczone. Dlatego że gumka się do nich dostosowuje, i nie uciska.
Być może to dlatego że moje włosy nie należą do najgładszych, z idealnie prostych podejrzewam że gumka się zsunie po pewnym czasie.
Bardzo fajnie trzyma wysokiego koka. Z łatwością go robię, i nigdy nie rozwala mi się w trakcie. 

Ma jednak wadę. Gdy chcę ją ściągnąć często zaplata mi się między włosami, złamanie kilku włosów jest wtedy nieuniknione.

Widziałam też na internecie patent żeby nosić je jako bransoletki. Mi osobiście to nie przypadło do gustu ;)

PLUSY:
+ nie zniekształca włosów,
+ nie ciągnie,
+ nie boli od niej głowa,
+ włosy trzymają się cały dzień,
+ jest elastyczna, wytrzymała, tyle czasu ją używam i jeszcze nie rozciągneła się.

MINUSY: 
- lubi zaplątać się między włosami.

Ilość zużytych: w trakcie pierwsza
Czy kupię ponownie?: tak, również z ciekawości oryginał

Nie wiem czy gorsza od oryginału, ale jak zdobędę oryginał to porównam :)

1 komentarz:

  1. Ciągle natykam się na recenzje oryginałów i ostatnio już miałam je zamawiać, ale w końcu stwierdziłam, że to bez sensu, bo i tak zaraz wszystkie gumki pogubię, jak zawsze. ;-)

    OdpowiedzUsuń

Bądź ze mną w stałym kontakcie :) Zapisz się na newsletter!

Copyright © 2016 Leyraa Blog , Blogger